Inne

Sezon grypowy nie oszczędził Twojej rodziny? Skorzystajcie z konsultacji online.

Zima to okres, kiedy prawie każdy z nas chociaż raz łapie przeziębienie, grypę czy anginę. Jeżeli choroba zaatakowała kilku członków Twojej rodziny, wyjście do lekarza może stać się bardzo skomplikowane. Wtedy uratować nas może e-recepta online.

Konsultacja online zaoszczędzi Ci czasu i wychodzenia z domu podczas sezonu grypowego

Każda rodzina na pewno nie raz znalazła się sytuacji, kiedy choroba jednego członka rodziny oznacza, że nagle chorzy są wszyscy. Dziecko przynosi chorobę z przedszkola albo szkoły, rodzic z pracy i nagle chora jest połowa rodziny. W takich warunkach wyjście do lekarza z dzieckiem albo po receptę na własne leki może być prawie niemożliwe. Dzieci nie mają z kim zostać, rodzice nie mogą wziąć wolnego z pracy albo sami nie czują się na siłę, żeby odbyć podróż do gabinetu lekarskiego.

W takiej sytuacji konsultacja online będzie wybawieniem. Możemy ją zamówić przy pomocy smartfona lub laptopa, a samą konsultację odbyć z łóżka lub kanapy. Wizyta ta niczym się nie różni od wizyty u lekarza stacjonarnego. Medyk online przeprowadzi z nami wywiad, wysłucha naszych objawów i w razie potrzeby wyda nam kod e-recepty albo zwolnienie lekarskie. Z takiej konsultacji może skorzystać kilku członków rodziny, wystarczy zamówić kilka wizyt.

Jakie leki możemy uzyskać od lekarza online?

Podczas takiej wizyty online możemy uzyskać typowe leki, które są stosowane w przypadku grypy czy przeziębienia:

  • leki przeciwzapalne
  • leki przeciwbólowe
  • tabletki i spraye na ból gardła
  • syrop na kaszel
  • kropelki do nosa

Recepta online to bardzo łatwy sposób na uzyskanie potrzebnych leków – podczas konsultacji online otrzymujemy kod, który wystarczy zrealizować w aptece. Oczywiście ktoś może zrobić to też za nas – na przykład członek rodziny, którego jeszcze nie złapała choroba.

E-recepta i lekarz online – czy w ten sposób możemy przeprowadzić też wizytę dziecka?

Oczywiście – podczas takiej konsultacji możemy przekazać lekarzowi objawy naszego dziecka i opisać przebieg jego choroby. Jeżeli lekarz oceni, że jest to typowe przeziębienie czy grypa, zaleci nam po prostu jak leczyć dziecko. Jeśli stwierdzi, że może to być coś poważniejszego, zaleci nam wizytę u specjalisty.

Medyk online i recepta w formie kodu to bardzo wygodne rozwiązanie na mający właśnie miejsce sezon grypowy, kiedy wyjście z domu do lekarza staje się praktycznie niewykonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *