Inne

Rozpoczyna się sezon alergii – dzięki e-recepcie możesz w łatwy sposób uzyskać swoje leki

Chociaż wiosna i lato to zazwyczaj wyczekiwany czas, to nie dla alergików. Właśnie wtedy różnego rodzaju kwiaty, drzewa, krzewy i trawy zaczynają kwitnąć, co powoduje katar, łzawienie oczu i wysypki u osób wrażliwych na takie czynniki. Na szczęście teraz, żeby uzyskać receptę na leki przeciwalergiczne, nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Lekarz przepisze Ci potrzebne leki bez wychodzenia z domu

Alergicy żeby w miarę normalnie funkcjonować, często potrzebują leków, które zmniejszają ich objawy. Często korzystają z nich przez wiele miesięcy, a to oznacza przedłużanie recepty. Nie musi to z kolei oznaczać kolejnych wizyt u lekarza. A przynajmniej nie tych stacjonarnych. Teraz z lekarzem można umówić się online – poprzez kamerkę w telefonie albo komputerze. Lekarz online bez problemu przedłuży nam receptę na potrzebne leki.

Konsultacja online wymaga tylko wejścia na stronę Telemedyk, wypełnienia formularza online i opłacenia usługi. W ciągu kilku godzin, a czasami nawet minut, skontaktuje się z nami lekarz, który zapyta nas o nasze objawy i oceni nasz stan. Może nam nie tylko wystawić receptę, ale też zwolnienie lekarskie, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Medyk online i recepta – jakie dokumenty należy przedłożyć?

Ponieważ leki przeciwalergiczne należą do silnych medykamentów, to lekarz podczas konsultacji online musi zobaczyć dowód, że już zażywaliśmy dany lek. Wystarczy do formularza przy zgłoszeniu dołączyć poprzednią receptę czy zalecenia lekarza. Dzięki takim dokumentom lekarz przepisze nam dany środek. Dodatkowo tym sposobem usługa jest dla nas całkowicie bezpieczna.

Jak działa recepta online?

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwia życie nie tylko pacjentom, ale i lekarzom. Pod koniec wizyty lekarz podaje nam 4-cyfrowy kod, który wystarczy podać w aptece wraz z naszym PESEL-em. Farmaceuta nie musi odcyfrowywać pisma lekarza, a my nie musimy pilnować karteczki z przepisanymi lekami. E-recepta online jest obsługiwana przez wszystkie apteki, więc nie musimy się martwić o ten aspekt.

Konsultacja online pozwala na przedłużenie leków bez wychodzenia z domu

Nowoczesne rozwiązania, jakimi są konsultacja online i e-recepta pozwalają alergikom na uzyskanie potrzebnych leków bez wychodzenia z domu. Osoby, u których każde wyjście na zewnątrz oznacza atak kataru i łzawienia oczu na pewno docenią to małe ułatwienie. Jeżeli poprosimy kogoś innego o wykupienie leków, to wszystko możemy załatwić z naszej kanapy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *