Rehabilitacja

Ortopedyczne wkładki dla biegaczy

Sport to zdrowie i nie da się temu zaprzeczyć, gdyż jeżeli posiadamy odpowiednią dawkę ruchu to automatycznie czujemy się o wiele lepiej. Ćwiczenia fizyczne wpływają na nasz nastrój, kondycję, wytrzymałość, a także sam wygląd tym samym przyciągając potencjalnych partnerów. Niemniej jednak bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak wiele błędów popełniamy podczas wykonywania nawet prostych aktywności fizycznych. W efekcie, choć możemy dostrzegać niewielki efekt, to nie będzie on tak pełny, jak uzyskalibyśmy w przypadku właściwego sposobu ćwiczenia, a dodatkowo pojawia się ryzyko w szeregu uszkodzeń.

Gdzie możemy nabawić się kontuzji?

Można tutaj wyróżnić wiele przykładów tego, kiedy popełniamy błędy i nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. Najlepszym z nich jest siłownia, na której to bardzo często nawet nie pytamy się nikogo, ani nie sprawdzamy w internecie, jak powinniśmy wykorzystywać dane sprzęty, by móc poprawnie realizować swoje ćwiczenia fizyczne. W efekcie może doprowadzić do szeregu zaburzeń takich jak np. naderwanie mięśni, uszkodzeń stawów, bólów, a nawet złamań i w ostatecznym rozrachunku prowadzić do bardzo długiego okresu leczenia oraz rekonwalescencji. Oczywiście można tego uniknąć, jeżeli skorzystamy na przykład z pomocy trenera personalnego jednakże wiele osób wciąż myśli, że nie potrzebuje, aby ktoś inny uczył ich i że sami sonie znakomicie poradzą. Musimy jednak sobie uświadomić, że w przyszłości zapłacimy cenę takiego działania, dlatego też zadbajmy o siebie i ćwiczymy z rozsądkiem.

Amatroski sport, to ryzykowny sport

Tu sytuacja jest trochę prostsza, gdyż biegać każdy może. Wystarczy tylko do tego odpowiednie obuwie i warunki. Niemniej jednak pasjonaci biegania z pewnością posiadają pełną wiedzę na temat tej aktywności fizycznej, lecz my jako amatorzy możemy nie zdawać sobie sprawę z faktu, że to, jakie podłoże wybierzemy, czy też jakie buty używamy, może mieć poważne konsekwencje dla naszego układu ruchu. W ostatnim rozrachunku ten brak wiedzy prowadzi do szeregu uszkodzeń, które w większym lub mniejszym stopniu będą dla nas niebezpieczne. Bardzo często przemieszczając się np. po twardych podłożach, nawet jeśli biegniemy w typowych trampkach lub adidasach dochodzi do mocnego obstukiwania naszych stóp o podłoże. Powstałe drgania przekazywane są w górę naszego ciała, w tym między innymi do stawów i kręgosłupa tam wywołując mikrouszkodzenia. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to nic poważnego, jednakże setki tysięcy takich mikrouszkodzeń oraz długi okres czasu dają nam ryzyko wystąpienia bardzo poważnych chorób związanych głównie z układem ruchu. Nawet jeżeli nie zmierzymy się bezpośrednio z samymi dolegliwościami, to będzie nam towarzyszył ból, którego nie będziemy w stanie się pozbyć. Dlatego też niezwykle ważne jest to, aby zastosować właściwe sposoby ochronne, by nie dopuścić do takiej sytuacji.

Ortopedyczne wkładki dla biegaczy, jak je zdobyć?

Idealnym rozwiązaniem są ortopedyczne wkładki dla biegaczy, które idealnie są dopasowane do stopy tym samym, pozwalając na równomierne rozkładanie nacisku na poszczególne punkty. W efekcie umożliwia to na lepsze rozprowadzenie energii po naszym ciele, a także zapewnienie poprawnej postawy co w przypadku jakichkolwiek wad umożliwia ich korekcję. Ortopedyczne wkładki dla biegaczy są rozwiązaniem bardzo profesjonalnym i nie możemy nabyć ich w dowolnym sklepie, lecz u prawdziwego specjalisty. Przeprowadzi on z nami dwuetapowe badanie, które w pierwszym kroku będzie kojarzone z wywiadem, a w drugim pobraniem wymiarów naszej stopy. Ważne jest także to, że w przypadku ortopedycznych wkładek musimy dopasować buty pod nie, a nie odwrotnie, gdyż wtedy nie uzyskamy wymarzonego efektów działania. Ostatecznie pozwoli to na uniknięcie szeregu problemów zdrowotnych, oraz pozwoli na cieszenie się z uprawianego sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *