Inne

Chirurg ortopeda może leczyć wiele powszechnych problemów fizycznych

Co robi ortopeda?

Ortopeda to lekarz, który chirurgicznie koryguje fizyczne wady kręgosłupa za pomocą operacji korekcyjnej, odlewu i rozmiaru ortezy. Niektórzy ortopedzi leczą również ciężkie urazy kręgosłupa wynikające z wypadków lub upadków. W niektórych przypadkach ortopedzi również diagnozują i leczą schorzenia narządu ruchu, które wpływają na funkcjonowanie układu kostnego. Czasami ortopedyczne.

Ogólnie rzecz biorąc, ortopeda pracuje w szpitalu lub innej placówce medycznej, przyjmując pacjentów, którzy mieli wypadki lub cierpieli na choroby, takie jak urazy rdzenia kręgowego, przepuklina dysku i zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego. Często leczą stany związane z niską gęstością kości i nieprawidłową siłą, równowagą i ruchem. Jednak spotykają się również z pacjentami, którzy wymagają zabiegów chiropraktyki w celu rozwiązania problemów z układem mięśniowo-szkieletowym.

Jak ortopedzi leczą urazy i schorzenia kręgosłupa? Manipulują kręgosłupem za pomocą aparatu ortodontycznego lub ciężarków, aby przywrócić normalny zakres ruchu. Gdy uraz lub stan kręgosłupa ogranicza zakres ruchu przez dłuższy czas, może https://dobry-ortopeda.warszawa.pl/cennik/ skutkować osłabieniem i zapaleniem stawów kręgosłupa. Badanie fizykalne jest zwykle częścią oceny, gdy pacjent stara się o zalecenie leczenia. Ortopeda zapyta o warunki fizyczne, które mogą powodować ból, dysfunkcję lub niestabilność.

Praca ortopedy wymaga od nich usunięcia ucisku stawów i zastąpienia ich trakcją.

Zwykle wymaga to użycia urządzeń, które sięgają do stawów i kości. Oprócz stosowania siły fizycznej ortopedia dostosowuje również ustawienie kości, ścięgien, mięśni i więzadeł. Wykonują wyrównanie kości, używając narzędzi i instrumentów diagnostycznych, aby określić, które ruchy są napięte, a które luźne.

Ortopeda jest ekspertem w posługiwaniu się urządzeniami i narzędziami do diagnostyki obrazowej, wykorzystując różnego rodzaju zdjęcia rentgenowskie do diagnozowania problemów. Wiele osób konsultuje się z tymi specjalistami przed wizytą u chirurga z powodu problemu z plecami lub szyją. Ortopedzi używają promieni rentgenowskich, aby zobaczyć kości i stawy, które mogą się nie pojawić, gdy chirurg wprowadza igłę przez małe nacięcie w stawie. Zdjęcia rentgenowskie pozwalają również specjaliście zobaczyć, co dzieje się wewnątrz złamanej kości podczas gojenia. Ortopedia może leczyć złamania kręgów, a także inne choroby kości i stawów. Niektórzy ortopedzi specjalizują się nawet w leczeniu zapalenia stawów, kontuzji lub zwężenia stawów.

Jeśli pacjent ma dolegliwości mięśniowo-szkieletowe, ale nie ma nieprawidłowości kostnych, ortopeda może zalecić fizjoterapię zamiast operacji. Fizjoterapia zwykle obejmuje rehabilitację ruchu i siły po urazie. Ortopedzi mogą również zalecić masaż, jeśli pacjent cierpi na sztywność lub bolesność spowodowaną zapaleniem stawów, zapaleniem ścięgien lub zapaleniem kaletki. Chirurdzy ortopedzi są zwykle w stanie wykonać zabiegi z wykorzystaniem metod niechirurgicznych w celu wyeliminowania bólu i poprawy zakresu ruchu w większości przypadków.

Aby leczyć częste problemy układu mięśniowo-szkieletowego u swoich pacjentów, wielu chirurgów ortopedów tworzy wyspecjalizowaną klinikę zwaną szpitalem ortopedycznym. Placówki te oferują kompleksowe usługi dla pacjentów, którzy nie posiadają ubezpieczenia i nie mogą pozwolić sobie na operację lub inne bardziej inwazyjne zabiegi. W tych klinikach pracują licencjonowani fizjoterapeuci, osteopaci, ortodonci i inni specjaliści z zakresu ortopedii. Niektórzy chirurdzy ortopedzi specjalizują się w określonej dziedzinie ciała, takiej jak ortopedia stóp, kostek, kolan, kręgosłupa lub ramion.

Dziedzina ortopedii obejmuje szeroką gamę specjalizacji, w tym medycynę sportową, opiekę geriatryczną, ortopedię dziecięcą. Lekarz ortopedii musi posiadać licencję i akredytację Rady Chirurgii Ortopedycznej w państwie, w którym prowadzi praktykę kliniczną. Aby móc profesjonalnie wykonywać zawód ortopedii, wymagany jest również dyplom z ortopedii. Aby uzyskać więcej informacji na temat poddania się operacji ortopedycznej lub ogólnych informacji na temat ortopedii, możesz skonsultować się z lokalną komisją lekarską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *